Dispečink +420 603 421 655

Kontaktujte nás +420 603 797 397

Instalace elektronického systému obchůzkové kontroly TPU / PES

Instalace elektronického systému obchůzkové kontroly TPU / PES

Firma R.A.S.O. nainstaluje do prostoru hlídaného objektu elektronický systém TPU/PES (systém obchůzkové kontroly) na vlastní náklady za účelem podstatné zvýšení kvality ostrahy a kontroly obchůzkové činnosti.

Systém TPU/PES je založen na identifikačních čipech standardu Touch Memory. Toto identifikační médium tvoří jediný křemíkový čip, hermeticky uzavřený v pouzdře z nerezové 1.oceli. Pouzdro o průměru cca 17 mm připomíná vzhledem knoflíkový článek používaný např. v digitálních hodinkách. Pro identifikaci osob se čip zasazuje do plastového přívěšku na klíče nebo se fixuje na plastový identifikační průkaz-kartu. V systému se těmito čipy identifikují i místa - kontrolní body na obchůzkových trasách. Pro čtení identifikačních čipů se využívá přenosný snímač, napájený z lithiového článku. Snímač zaznamenává přesný čas a kód každého přečteného čipu. Kombinace akustické a optické signalizace úspěšného přečtení eliminuje chyby obsluhy.

Součásti systému

Systém přenosných snímačů TPU/PES umožňuje automatickou evidenci dodržování obchůzkových tras strážnými. Tvoří ho:

  • snímače TPU ( 04,16,64 )
  • čipy DS
  • snímací sonda s adaptérem
  • vyhodnocovací program PES

Snímač TPU je univerzální čtecí zařízení pro kontaktní čipy. Obsluha snímače je velmi jednoduchá. Jediný možný úkon je dotyk sondy s kontaktním čipem. Po úspěšném přečtení kontrolního čipu nebo po úspěšné transakci s datovým čipem snímač jednou pípne.

Obrázek zachycuje zjednodušeně průběh typické obchůzky. Nejprve se přiložením osobního čipu ke snímači identifikuje strážný (pomocí tohoto záznamu lze sledovat rovněž dodržování pracovní doby), potom strážný obchází kontrolní body a na každém místě provede záznam. Nakonec se data pomocí speciálního, tzv. přenosového čipu předají k dalšímu zpracování a archivaci do počítače PC.

Snímače využívají nejmodernější elektronickou technologii a jejich konstrukce zaručuje vysokou spolehlivost a klimatickou odolnost při dlouhé provozní životnosti (použité identifikační médium je prakticky nezničitelné, životnost baterie ve snímači je cca 10 let).

loga

"R.A.S.O., spol. s r.o."
Ostrava - Mariánské Hory
28. října 252/812

+420 596 622 747
+420 603 421 655
+420 603 412 155
+420 603 797 397

Pište na: info@raso.cz

Copyright © 2018 RASO - Bezpečnostní agentura Všechna práva vyhrazena. // Tvorba webových stránek Ostrava
Moravskoslezský kraj - Ostrava, Opava, Frýdek-Místek, Havířov, Karviná