Dispečink +420 603 421 655

Kontaktujte nás +420 603 797 397

Vybavení objektu spolehlivou zabezpečovací a protipožární technikou a videotechnikou

Vybavení objektu spolehlivou zabezpečovací a protipožární technikou a videotechnikou

Naše firma se zaměřuje na dodávky vysoce kvalitních zařízení. Je oficiálním distributorem firmy GRUNDIG, která se jako výrobce průmyslové televize řadí ke světové špičce.

Našim klientům poskytujeme

 • poradenskou a projekční činnost
 • dodávku zařízení
 • provedení montáže
 • revize instalovaného zařízení
 • zaškolení obsluhy instalovaného zařízení
 • záruční i pozáruční servis

Zabezpečení vnitřních prostor

Zabezpečení vnitřních prostor a předmětů patří mezi základní úkoly při návrhu zabezpečovacího systému. Pro technické řešení se používají detektory. Jejich úkolem je signalizovat pohyb člověka, nebo důsledky jeho činnosti směřující proti chráněnému zájmu.

Zařízení, které dodává a instaluje naše firma jsou systémy EZS firem Racal-GuardallEFF-EFF,Mikrotech SecurityADEPIROTECT TechnologiesDigital Security Controls apod. Zařízení jsou homologována k montážím na našem území. Na ústřednu, která se ovládá prostřednictvím panelu umístěného podle potřeb uživatele, jsou napojena různá čidla, která sledují určené prostory. Jedná se o infrapasívní prostorová, mikrovlnná a duální čidla, která reagují na pohyb v hlídaném prostoru, a čidla mikrofonní reagující na zvuky tříštěného skla.

Celý systém je zálohován baterií pro případ výpadku napájení. Poplach zajišťují sirény, blikače, případně může být poplachový signál přenášen na místo s trvalou obsluhou na náš pult centralizované ochrany.

Zabezpečení venkovních prostorů

Jedná se o zabezpečení okolí budov, uzavřených skladovacích ploch, uzavřených prostorů apod. pomocí štěrbinových kabelů uložených v zemi.

Elektrická požární signalizace

Mnohdy vteřiny, které uplynou od vzniku požáru do okamžiku jeho detekce a identifikace a posléze k vyhlášení poplachu rozhodují o záchraně miliónových hodnot. Proto naše firma realizuje systém firem ZETTLER a LITES Liberec, které jsou spolehlivé tj. s vyloučením planých poplachů - sledují a vyhodnocují všechny směrodatné veličiny signalizující požární situace tj. teplotu, plameny a kouř a vyhlašují požární poplach.
Výrobky těchto firem jsou schváleny Hlavní správou proti požární ochrany Ministerstva vnitra ČR.

Zařízení elektrické požární signalizace / EPS / tvoří systém, sestávající z různých typů samočinných i tlačítkových hlásičů požáru, ústředen a doplňkových prvků.

Samočinné hlásiče

 • kouřové
  reagují na viditelné i neviditelné zplodiny kouře
 • plamenné
  pracují jako detektory citlivé na vyzařování s typickou vyzařovací frekvencí pro plamen
 • tepelné
  reagují na překročení pevně stanovené teploty

Průmyslová televize

Systémy elektrické zabezpečovací signalizace lze doplnit kvalitní videotechnikou firmy GRUNDIG, schopnou pracovat i v těžkých klimatických a světelných podmínkách. Potřebnou konfigurací můžeme sestavit dle Vašeho přání a vybavit veškerými dostupnými doplňky, jako jsou automatické videopřijímače QUAD, jednotky slučující obrazy z více kamer na jednu obrazovku, digitálním detektorem pohybu ve vymezených zónách, pomaloběžným videorekordérem apod.

Rozlišovací schopnosti speciálních kamer převyšují parametry běžného televizního obrazu. K dispozici jsou systémy pro černobílý nebo barevný přenos. Citlivost v infračervené oblasti umožňuje použití i v naprosté tmě. V případě potřeby je možno kamery vybavit dálkově vybavenými transfokátory, které zajistí vysoké rozlišení detailů obrazu od nejkratších po nejdelší vzdálenosti. Ke kamerám Vám můžeme nabídnout plný sortiment monitorů v obvyklých velikostech obrazovky 9 a 12 palců pro černobílé i barevné zpracování obrazu.

Kamery lze umísťovat na pevné nebo pohyblivé držáky do vnitřního nebo venkovního prostředí. Všechny funkce mohou být dálkově ovládány. Ke kamerám a monitorům můžeme nabídnout další zařízení, která usnadňují vizuální kontrolu pří větším počtu sledovaných míst. V případě většího počtu kamer lze pomocí zvláštních jednotek slučovat na obrazovku jednoho monitoru.

Bezpečnostní fólie

Na doplnění plášťové ochrany skleněných výplní využíváme homologované bezpečnostní fólie typuARMASHILED britské výroby.

Systémy kontroly vstupu osob

Vstupní systém realizujeme pomocí kódových zámků, ovládaných číselným kódem, magnetickými nebo indukčními kartami.

Ozvučovací a vyvolávací systém

Slouží k ozvučování a předávání vzkazů ve veřejných prostorách ve velikosti malých sálů, škol, hotelů až po komplexy s instalovaným výkonem desítky kilowattů. Modulární zařízení s širokými možnostmi spolupráce s dalšími systémy.
Naše firma realizuje systémy firem PASO a PHILIPS.

Komunikační systém

Výzkumy ukázaly, že přibližně 70 % telefonních hovorů ve většině institucí je interní povahy. Systém SONICO umožňuje efektivní vnitřní a vnější spojení pracovníků organizace a tak ponechává telefony výhradně pro externí hovory.

Jednotný čas

Firma R.A.S.O. Vám zajistí dodávku a montáž hodin s přesným časem, které jsou řízeny časovými značkami z vysílače DCF. Prakticky nulová odchylka času je dána nejpřesnějším chronometrem světa, od kterého jsou značky odvozeny a vysílány rádiovým vysílačem umístěným v blízkosti Frankfurtu nad Mohanem.

Automatická vrata

Dodávka a montáž pohonů pro posuvné a otočné brány firem HORMAN a CAME.

loga

"R.A.S.O., spol. s r.o."
Ostrava - Mariánské Hory
28. října 252/812

+420 596 622 747
+420 603 421 655
+420 603 412 155
+420 603 797 397

Pište na: info@raso.cz

Copyright © 2018 RASO - Bezpečnostní agentura Všechna práva vyhrazena. // Tvorba webových stránek Ostrava
Moravskoslezský kraj - Ostrava, Opava, Frýdek-Místek, Havířov, Karviná